שגרת אימונים, ואימונים שבשגרה

#shahamriki # shaham-riki #rikishaham #riki-shaham #ריקישחם #ריקי-שחם #שחםריקי #שחם-ריקי

מתאמנים רבים שואלים אותי עד כמה הכרחי לשים את הכושר בראש סדר העדיפויות, ולא לוותר על השעה בחדר הכושר, או באימונים שלנו יחד. אני, ריקי שחם, תמיד עונה שבעיני הכושר תמיד בראש סדרי העדיפויות, אבל כושר ואושר יבואו יחד רק בזכות כך שנצליח לשלב את האימון בתוך שגרת היומיום.

הורים, שהם גם עובדים, שהם גם בני זוג, שהם גם מתנדבים, שהם גם מטפלים בביתם, או מנהלים, או עם תחומי עניין נוספים, ועם עוד אלף דברים שקורים בחייהם – מוצאים כי במסגרת 24 השעות שיש היממה לא קל למצוא זמן לכושר.

אוסיף גם ואומר, שאלה שכן מצליחים להקצות לכך זמן, גם הם מוצאים שהחיים מלאי הפתעות, ולא תמיד קל ואפשרי להתמיד. עם זאת, כדי לשמור על מידה מסוימת של פעילות גופנית, וכדי להגביר בכך את המטבוליזם, ובכלל את התחושה הטובה, ה-wellbeing, ריקי שחם מדריכת כושר אישי מביאה כאן כמה טיפים יעילים שיעזרו לכם בצורה פרקטית לשזור פעילות גופנית ממוקדת במסגרת היום העמוס שלכם.

  1. הצטרפו אל מישהו שעושה פעילות. לפעמים קל לנו להצטרף אל אחרים מאשר ליזום משהו בעצמנו. לכו על זה. אולי הילד הלך לשחק כדורגל בגינה, או החברה מטיילת בים, הצטרפו בצורה ספונטנית.
  2. צאו החוצה לעשר דקות, עם התינוק בעגלה, עם הכלבלב, או, אם הילדים על האופניים – רוצו לצידם.
  3. עלו במדרגות בכול הזדמנות שתוכלו, במקום במעלית.
  4. נקו את הבית! ממש צחצחו את הרצפה בעוצמה, או הסיקו מהמדפים ספרים לנקות אבק והחזירו, טפסו גבוה להוציא מהארונות דברים והחזירו.
  5. שטפו את האוטו בעצמכם. הביאו דליי מים מלאים, קרצפו עם סבון… או עבדו בגינה, ותגרפו, וטאטאו….
  6. הזמינו חברים לילדיכם, ובזמן שהם משחקים נסו לעשות מספר תרגילים רגועים של יוגה או פילאטיס. תוכלו גם להיעזר בעמודים של ריקי שחם ובהם מגוון סרטים ותכניות אימון קצרות.
  7. במהלך יום העבודה, לכו ברגל בהספקת הצהרים, תחנו רחוק יותר ותצעדו אל המשרד ובחזרה בסוף היום.
  8. שימו מוזיקה. תקשיבו למשהו שאתם אוהבים, ותרקדו!
  9. אם אתם עייפים מדי, וכבר נשפכתם על הספא מול סרט. אל תוותרו בזמן הפרסומות. נצלו את הדקה-שתיים האלה, ופשוט עשו שתי סדרות של כפיפות בטן, או מתיחות, או כפיפות שמיכה.
  10. וזה הטיפ הכי נועז – התעוררו רבע שעה מוקדם יותר, או לפני שכולם קמים, וצאו להליכה, לריצה, קפצו בדלגית, עשו כמה סדרות של כפיפות בטן, מתיחות, או כפיפות שמיכה. נסו יוגה, או אימון עם מוסיקה שעושה לכם טוב.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*