פלנטת החיות

#ריקישחם, #ריקי-שחם, #ריקי.שחם, #rikishaham, #riki-shaham

הי מתעמלות ומתעמלים,

מאוד רציתי היום להתחבר אל העולם. כולנו ספונים בבתים, אין יוצא, ואין הרבה תנועה. אך מה עושות חיות הבר בזמן הזה שתנועת בני האדם הואטה כל כך?

היום נדבר על תנועה מעט שונה משלנו, תנועת החיות. מאז הסתיו הקודם, מדענים ברחבי העולם החלו עוקבים אחר להקות ציפורים ועדרי חיות מכל הסוגים, מקרנפים באפריקה ועד הציפור השחורה בצרפת, וזאת באמצעות תג סולארי שמודבק אליהם השוקל פחות מחמישה גרם. המידע שמתקבל נאסף בתחנת החלל הבינלאומית ומשודר חזרה אל הארץ במסגרת מחקר שאפתני במיוחד, אשר תוכנן בקפידה במשך שני עשורים על ידי הארגון העולמי איקרוס (ICARUS – International Cooperation for Animal Reserch Using Space). מטרת-העל היא למפות את התנועה הקולקטיבית והמתמשכת של החיות, אשר מטבען נודדות ללא הפסקה על פני מרחבי העולם כולו.

למרות שאנו חולקים את כדור הארץ עם החיות, מעולם לא נערך מחקר מעמיק להבין לעומק את דרכיהן של החיות במרחב, אך מדעני איקרוס טוענים שסודות רבים טמונים בסדרה של תביעות תלפיים באדמה בוצית. אז בעוד אנו כלואים בבתים ומנסים להתמודד עם מצב עולמי קשה, הקשור אולי גם למצב האקולוגי, מדעני איקרוס טוענים כי דרך תנועת החיות נוכל אנו להכיר לעומק את הטבע ואת הסדר האקולוגי עליו אנו קשורים כמו אל רשת-על.

יש הקוראים לאיקרוס ״האינטרנר הראשון של החיות״.
עוד על כך בפוסט המשך,
וכעת, לאחר אתנחתא קצרה, חזרו להתאמן בבית,
בעיקר עשו מתיחות, שכן הגוף שלנו זקוק בכל יום ״לסידור״ הפנימי הזה מחדש בתוכנו.
יום נעים,
נתראה בט״ו בשבת,
שלכן,
ריקי שחם

 

24 Comments

  1. ריקי יקרה, שמחה שחזרת לכתוב, דרישת שלום חמה ותודה על הזווית המעניינת שלך כתמיד.

  2. הי ריקי, בזמן האחרון לא שומעים ממך… מקווה שאת בסדר. אשמח לחזור להתאמן איתך. חזרי אלי. תודה.

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*