מצח בלי מתח

#ריקי שחם כושר ואושר #ריקישחםכושר ואושר #shahamriki # shaham-riki #rikishaham #riki-shaham #ריקישחם #ריקי-שחם #שחםריקי #שחם-ריקי,

מאז שפורסם הפוסט האחרון על תרגילי היוגה לפנים, מתאמנים רבים בקשו שאשתף בתרגילים מעשיים נוספים, ולהסביר עוד על איך הדברים עובדים.

יוגה לפנים כוללת סדרה של תרגילים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, ובכך מעוררים את שרירי הפנים, מותחים ומגמישים אותם, וכך עור הפנים נראה רענן ומהודק יותר, ותווים הפנים הופכים חיוניים ובולטים.

כמו כל שריר בגוף, הדרך לעורר את שריר הפנים היא בלגרום להם להתנגדות, ובכל ״לעבוד״ ולא להיות רדומים.

בסדרת תרגילים ממוקדת, מפעילים כוח מתון ומעורר התנגדות כלפי שרירי הפנים, ומעצם הפעלתם בצורה שאינה נעשית בשגרת היומיום, הם מתעצבים ונשמרים בצורתם. השרירים נאלצים להימתח, לשחרר ריכוזי מתח, ולהתעצב. כל שריר בפנים הופך גמיש, ״חי״, ורך בצורתו המעוצבת.

מוזמנים לעקוב אחר סדרת הפוסטים הבאים, בכל אחד אשתף בתרגיל יוגה פנים נוסף, ולאט נבנה מערך אימונים שכל אחד יכול לבצע בזמנו הפנוי.

להתראות לכל מאירי הפנים,
שלכם,
ריקי שחם

 

יישור תוי המצח

instructions on how to do the forehead smoother

 1. החזיקו את כפות הידיים בצורת אגרוף על המצח.
 2. הפעילו לחץ עם מפרקי האצבע והאמה.
 3.  לחצו כך ונועו מאמצע המצח כלפי כל צד.
 4. סיימו את ברכות, והפעילו מעט יותר לחץ.
 5. חזרו על התרגיל ארבע פעמים.

31 Comments

 1. שלום ריקי שחם
  לאחרונה יש לי נקודה בצד האחורי של הצוואר שכואבת.
  אני יושבת שזה בגלל שאני יושבת שעות רבות מול המחשב.
  האם יש לך עצה עבורי?
  אוהבת את הבלוג שלך מאוד!
  שלך
  נצחיה

 2. ריקי, פליז תהיי פנויה לאמן אותי.את כותבת על דברים שאני ממש צריכה. זה לא סתם כושר…. מרגישה שאת מבינה משהו מעבר למכניות הזאת של לפתח שרירים וסיבולת לב ריאה. צרי איתי קשר בבקשה.

 3. היי ריקי, אני עובדת בעבודה ניהולית ונמצאת במתח יומיומי מאד גדול, הקורונה רק מקצינה את הכל. אשמח מאד להתאמן איתך באמצעות זום. תודה מראש על תשובתך.

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*