טיפים לכושר

ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם, riki-shaham, riki.shaham

הם אתם משקיעים זמן בחדר כושר ולא רואים תוצאות? אתם לא לבד. יש אנשים רבים עם דרייב אדיר ונחישות רבה. הם מתאמנים באופן קבוע, אבל לא מגיעים לתוצאות. בדרך כלל הייתי אומרת להם, שאם זה המצב, אולי כדאי שייקחו מאמן כושר אישי מקצועי. אבל לא כולם יכולים או רוצים להתחייב לסשנים אחד על אחד. יש אנשים שעבורם הזמן שהם משקיעים בכושר זה זמן איכות שיש להם להתכנס פנימה לאיזה שקט עם עצמם, והם מעדיפים להתמסר למוזיקה באזניות, או לשיחות בכיף עם חברים אחרים שמתאמנים לידם. לכאן או לכאן, רציתי לשתף אתכם בכמה מילות עידוד מלא אחר מאשר ארנולד שוורצינגר בעצמו:

"בין אם אתם מנסים לרדת במשקל, לבנות מאסת שריר, או פשוט לאכול מעט פחות – אני רוצה לאומר משהו לכל אלה שמנסים וחווים קושי. אני תמיד אומר, אל תתביישו מחוסר הצלחה, וגם אל תתגאו שאתם לא מרגישים פחד להמשיך לנסות. הרי ידעתם שזה יהיה קשה, ולא נוח, ואפילו מוזר ולא נעים לפעמים, אבל בכל מקרה אתם רוצים את זה. יש בזה אומץ, ואני מחזק את ידכם על כך. אולי אתם לא רואים את זה, אבל יש לכם הרבה מאוד במשותף עם אלופי ספורט בינלאומיים. הישארו על המסלול, ואל תוותרו. תמשיכו. זה הדרך. והיא תהפוך אתכם לאלופים."

בתחילת דרכי כמאמנת, לא פעם נתקלתי במילים: "תתאמצי עוד! תעברי את הקיר!" אבל אני לא ראיתי שום קיר, אלא רק את חוסר היכלות שלי לרוץ מהר יותר, או לעשות עוד עשר קאנצ'ים. אנשים כאלה, שראו שאני יכולה להתאמץ יותר, הם אלה שהובילו אותי הלאה. אל תחששו ממאמץ, וגם אל תתגאו שאין לכם חשש ממאמץ. פשוט תעשו.

בהצלחה!
ריקי שחם

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*