מדריך כושר אישי – למה זה טוב?

#ריקי שחם,riki shaham#, #rikishaham, #ריקישחם, #שחם ריקי

"לפני שנים שמתי לי למטרה לעזור לכמה שיותר אנשים לשמור טוב יותר על איכויות הגוף, כדי למצות את המרב מחיים שהם בריאים ושמחים.

כבר בגיל צעיר, בהשפעת סבתי ריקי שחם (וכן :~ ) אני קרויה על שמה), הבנתי את הקשר הישיר בין פעילות ספורטיבית לתחושה נפשית של אושר. אני זוכרת אותה רצה בפרדסים שמאחורי הביתה במושב, ובסופי שבוע ובחגית כשהיינו כולנו לנים אצלה, הייתי מצטרפת. ככה למדתי מניסיון עד כמה זה מקל כשיש משהוא איתך כדי להתמודד עם קשיים, בפרט פיזיים.

מאמן אישי הוא אותה דמות שיכולה להעניק לך בהירות על מה עליך לעשות, וכיוון איך עליך להתמיד ובמה – כדי להשקיע בגוף שלך בצורה שתעניק לך כושר. ואושר.

אני חושבת, שבדרך מסויימת, סבתי הייתה מדריכת הכושר האישית שלי. אולי בכלל גם מדריכת הכושר האישית הראשונה בארץ.

מאז התמדתי בדרך שהיא לימדה אותי. הרבה מהשיטות שלי היום קוראות למטופלים שלי לצאת החוצה, אל המרחב הפתוח, ולפעול בתוכו. אני מאמינה בפעילות פיזית שמתרחשת בתוך הטבעי. כשאדם נמצא בחוץ, העיניים נשטפות ברוך של הצמחים, האוזניים מתמלאות בציוצם ובקולות מפתיעים, ואתה הולך ומתמזג עם דברים אחרים ממך, ומתנתק ממחשבות מהשגרה.

עם זאת, אורח חיים עמוס אינו תמיד מאפשר יציאה אל הטבע. מחקרים מראים שמתקצר הזמן שבני האדם מקצים לכושר, וחדרי כושר הם המצאה נפלאה להיות ממוקדים בכך.

אז ריצה בטבע או הרמת משקולות, קחו לעצמכם עשרים דקות פעם או פעמיים בשבוע, היעזרו במדריך אישי, וקדימה – אל המטרה: כושר ואושר!"

 

בהצלחה, ריקי שחם – מאמנת כושר אישית.

1 Comment

  1. מחפשת מדריכת כושר בשיטת אחד-על-אחד, האם את פנויה?
    אני באמצע שנות ה40 וזקוקה לתמיכה משמעותית בגב. אשמח אם תחזרי אלי.

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*