מדידה במקום שקילה

#ריקישחם, # ריק שחם, #שחם ריקי, #rikishaham, #riki shaham

"בפוסט הקודם שלי, דיי ירדתי על המשקל : ) הסברתי למה לא כדאי לסמוך על המשקל כדי לוודא שהורדנו כמה קילוגרמים, או שמרנו על הגזרה, או ""טיפלנו בשומנים"". בשורה התחתונה – בגלל אי-דיוקים בתהליך השקילה, אנשים יכולים להרגיש שלא הולך להם, ואז מתחיל גלגל שלג של חוסר מוטיבציה.

אבל כושר (וגם אושר ; )) תלויים בהתמדה שלנו, למרות כל מיני סימנים ואותות – כולל המספר הזה שעל צג המשקל.

אז החלטתי כבר לתת כאן את ""שלוש הגדולים של ריקי שחם להצלחה בטוחה"":

הסתכל למרחק – המסע אל ההצלחה היא ריצת מרתון ולא ספרינט קצר
שינויים יומיומיים הם חסרי משמעות, וגם לא ממש ניתנים למדידה, לכן עדיף לעקוב אחר שינויים לטווח הרחוק יותר. תשקלו עצמכם פעם בחודש או פעם בשבועיים, רק כדי לבדוק שאתם בכיוון הנכון.

הסתכל פנימה – התוכן חשוב יותר מהחיצוניות
בסופו של דבר, הבריאות היא שקובעת, וחשוב לעקוב אחרי יכולתו של הגוף להתאזן ולהתמיד בגזרה מסוימת, בתזונה החדשה, ובאורך חיים שקבעתם. הסתכלו על הרכב השומנים בגוף שלכם בעזרת מד פשוט (אני משתמשת בזה).

הסתכל על הדרך – התרגילים הם המטרה
אם תתרכזו בתרגיל שעליכם לעשות, ולא בתוצאות, תוכלו באמת להינות מהדרך. והיא זאת שתביא לתוצאות. רוצים להראות חזקים? תתמקדו בלעשות את 15 שכיבות השמיכה שהתכנית קבעה. רוצים בטן שטוחה? תתמקדו ב-20 כפיפות הבטן שהבטחתם לעשות. ככה תגיעו לשם, כי זאת הדרך שצריך לעשות.

ועוד טיפ מועיל – תכתבו הכל ביומן המסע שלכם, אל עבר הכושר. איך הרגשתם החודש, האם אתם כבר מצליחים לרוץ 20 דק ברצף? מה קורה כשעולים במדרגות?

עזבו את המשקל. לכו על הדרך."

1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*