אין בכלל משקל למשקל

#ריקי שחם, #שחם ריקי, #ריקישחם, #ריקי-שחם

"מוכר לכם: ""אני רוצה לרדת 10 קילו…"" או ""לא מצליחה להוריד את הקילו האחרון המעצבן הזה…
חברים ולקוחות רבים מציבים לעצמם תכנית אומנים לפי מספר הקילוגרמים שהם רוצים להשיל.

לקבוע מספר של קילוגרמים להסרה זה נקודת פתיחה טובה לשינוי הרגלים וכניסה לכושר. אבל זה טוב רק כמטרה כללית שמניעה לפעולה . המשקל אינו הדרך היעילה והמומלצת לעקוב באמת אחר ההישגים והשינויים שחלים בגוף.
לכן, רדו ממנו. כן, כן, עכשיו, שימו את המשקל בצד. הנה למה:

משקל עולה ויורד כמו מניה בבורסה
גוף האדם הוא מכונה משוכללת. חומרים נכנסים, יוצאים, נוצרים, משתנים, נמסים, נעלמים, מתווספים. כל הזמן אנו משתנים. לכן המשקל שלכם יראה משהו אחר כל פעם שתשקלו, הוא יעלה וירד בצורה ניכרת במהלך יממה שלמה. הדבר תלוי במה אכלתם, הנוזלים ששתם, המלחים שחדרו לגוף, העונה והביגוד, הזמן באותו יום, ועוד. למשל, אביא כאן קטע ממכתב ששלחו אלי בתחילת דרכי:

""ריקי שחם שלום, זוכרת שבשבוע שעבר ספרתי לך שסוף סוף הצלחתי לרדת 1.5 קילו, וכמה שמחתי? היום המשקל הראה שהעלית חזרה קילו שלם. נחרדתי. רציתי לבכות. ואז נזכרתי את השיחה שלנו על שהגוף ניזון ומשתנה במהלך היום. לא רק שנשקלתי היום עם ג'ינס, אתמול בעבר אכלתי אוכל סיני (עשיר במלחים) ובגלל זה וגם בגלל החמסין היום שתתי כל כך הרבה – לכן המשקל הראה את העליה…""

דרך אגב, זה נכון מה שאומרים: שריר שוקל הרבה יותר משומן. לכן ככל שתתמידו בתכנית האימונים, אתם עשויים לעלות במשקל, כי נבנית מסת שריר.

לכן זכרו: המשקל שלנו זה רק מספר. והמשקל שמודד אותנו אינו מדויק. רדו מזה.

בפוסט הבא נגדיר את קווי המחשבה הנכונים להשגת כושר.

להתראות"

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*