רצים, רצים, אבל על גב בת יענה

שלום לכולם,

מיבשת אפריקה מגיעים אלינו כל מיני יהולמים… אחד מהם הוא אירוע נוצץ במיוחד, ובו ספורטאים מתחרים מי רץ הכי מהר – רכוב על גבה של בת יענה!

הציפור הענקית הזאת מגיעה למהירות של 70 קילומטרים לשעה! במהירות כזאת, צעד אחד של בת יענה מהירה במיוחד מגיעה לאורך של 5 מטר (!) זאת הציפור הכי מהירה על האדמה.בעבר היו אפילו רותמים אליהם עגלות, ומתחרים במסלול מרוצים של כרכרות…

ריקישחם, ריקי-שחם, ריקי.שחם, rikishaham, riki-shaham

ובהשראת החיה המוזרה הזאת נולד הפתגם: "מה שחסר ביופי משלימים ברוח קרב"

מנהלי המרוצים הללו כתבו לי כך:
ריקי שחם הי,
חוקי המשחק פשוטים ומעטים – על הרוכב לשקול עד שבעים קילו (משקלה של הציפור הוא לפחות כפליים מזה), והמנצח הוא זה שחוצה את הקו הסיום ראשון.
הציפורים רצות ישר במסלול קצר, והתחרות עצמה אורכת רק כמה שניות. הישיבה על גב הציפור אינה דומה כלל לרכיבה על סוס או חיה אחרת בעלת ארבע רגליים שרצה מהר. זה חוויה שונה כי הרגל הארוכה של הציפור בנויה כך שכל פעם שהיא נוחתת על כף הרגל (ולה שתי אצבעות בלבד), היא מותחת שריר כמו קפיץ שמעיף אותה קדימה. זה דומה לקפיצה על מקל פוגו.
ידוע שאם הציפור הזאת היתה רצה מרתון, היא היתה מסיימת אותו תוך חצי שעה! כדי לשמור את העוצמה הזאת לספיד אדיר של מרוץ קצר כשאדם רכוב עליה, מכסים את ראשה לשמור עליה רגועה בחושך, ואז בבת אחת מרימים את הכיסוי ושועטים עם הציפור קדימה אל עבר קו הסיום.

להתראות!

rikishaham, riki-shaham, ריקישחם, ריקי-שחם